Русский Выберите язык  Выберите язык


Великий китайський землетрус 1556

Цей землетрус   сталося 23 ян варя   1556 року в провінції Шен ьсі. Він забрав життя приблизно 830 000 чоловік - більше, ніж будь-яке інше землетрус в історії людства. 

Епіцентр шеньсийського землетрусу знаходився в долині річки Вей в провінції Шеньсі, недалеко від міст Х уасянь, Ве йнань і Хуа нінь. В Хуасяне були зруйновані всі будівлі, загинуло більше половини населення. Усього загинуло кілька сот тисяч людей.Аналогічна ситуація склалася в Вейнане і Хуаіне. В епіцентрі землетрусу відкрилися 20-и метрові провали і тріщини. Руйнування торкнулися території, остоянно від епіцентру на 500 км. Деякі райони Шеньсі зовсім обезлюдніли, в інших загинуло близько 60% населення. Така кількість жертв було обумовлено тим, що більша частина населення провінції мешкала в лес ових печерах, які обрушилися вже після перших поштовхів або були затоплені сіл евимі потоками. Катастрофа сталася в період перебування при владі імператора динас тии Мін Цзяцзіна, тому в ряді історичних записів її часто називають   Великий землетрус Цзяцзіна.

Сучасні дослідження, що базуються на даних геології, дозволяють оцінити магнітуду землетрусу приблизно в 8 балів за шкалою визначення магнітуди і в XI за шкалою Мерк аллі. Однак деякі геологічні вишукування дозволяють говорити про 7,9 балах.   За кількістю загиблих - це третя катастрофа за всю письмову історію людства, а з землетрусів - найсильніше в історії за магнітудою та кількістю жертв. 

Один з очевидців згодом застерігав своїх нащадків, що з початком землетрусу не слід намагатися вибратися з будинку на свіже повітря: «Коли пташине гніздо падає з дерева, яйця найчастіше залишаються неушкодженими». Його слова свідчать про те, що багато гинули, намагаючись залишити свої оселі.
Подробнее:http://translate.googleusercontent.com/translate_c?rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=uk&twu=1&u=http://priroda.co.ua/index.php%3Fp%3Darticles%26action%3Ddisplayarticle%26id%3D1&usg=ALkJrhi0EvagRPRqf5lnv6xbWm-sIwQJ5g

 

Автор: admin от 12.03.2012

  

 

Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на сайт | Powered by CMS Status-X 1.04 | Контакты