Русский Выберите язык  Выберите язык


Найсильніші повені

Найсильніші повені

1332 Китай 
В результаті голоду та епідемій, що виникли після повені загинуло близько мільйона осіб. 

1570 Нідерланди 
В результаті повені загинуло 20 тис. чоловік. 

1876 Індія 
Нагінні повінь забрала життя понад 200 тис. осіб. В наслідок спалахнули епідемій загинуло ще 300 тис. 

1927 США 
На річці Міссісіпі відбулася одна з найбільш руйнівних повеней в історії країни. За ступенем руйнівності його порівнюють тільки з наводеніем виникли від урагану Катріна в 2005 р. 

Повінь почалася ще в 1926 році. Влітку на Міссісіпі обрушилися зливи, через це рівень води в деяких притоках річки став критичним. Ситуація погіршувалася протягом всього часу аж до квітня 1927 року, коли через довгострокових і безперервних опадів річка вийшла з берегів. Потік вдвічі перевищив у висоту Ніагарського водоспаду, він без зусиль зніс дамбу біля Грінвілл. Річка знесла і ще ряд дамб. Затоплення охопило територію десяти штатів. 

Вода пішла на спад тільки до серпня. Без даху над головою залишилося 700 тис. чоловік. У семи штатах загинуло 246 осіб. А загальний матеріальний збиток країни склав 400 млн. дол. 


Березень 1931 Китай 
У долинах річок Янцзи і Хуанхе відбулося найсильніша повінь. Грандіозний паводок затопив 300 тис. кв. км території. На окремих ділянках, в тому числі в місті Ханькоу, вода спадала протягом чотирьох місяців. Під водою опинилися 16 з 23 китайських провини. П'ять з половиною млн. будинків було знесено.Загинуло близько більше 1 (а за іншими даними і навіть 3,7) млн. осіб, постраждало понад 40 млн. чоловік. 

1962 ФРН, Голландія і Великобританія 
В результаті повені, викликаної нагоном та затоплення загинуло близько 2000 чоловік. 

26 вересня 1962 Іспанія 
Повінь, викликана величезною кількістю опадів, що випали, стало причиною загибелі 445 чоловік. Близько 10 тис. людей залишилися без даху над головою.Самое катастрофічна повінь у сучасній історії країни затопило спочатку місто Коста-Брава. Потім - сусідні міста Сабадель і Тарраса. 

1966 Італія 
Повінь на річках По і Арно стало величезним лихом для жителів провінції Тоскана. Проливні дощі, які не припинялися протягом кількох діб, викликали паводок на італійських річках. Захисні дамби були зруйновані. Вода затопила Флоренцію і Пізу. Венеціанська площа Св. Марка опинилася під 2-метровим шаром води. Загинуло більше 100 чоловік. 


12 листопада 1970 Східний Пакистан (Бангладеш), Західна Бенгалія, Індія 
Ураган Бхола став джерелом припливної хвилі висотою до 15 м, яка обрушилася на узбережжі в районі дельти Гангу і затопила безліч низькорозташованих островів дельти Гангу. В одну мить хвиля знищила кілька сотень тис. осіб, які загинули внаслідок удару штормового припливу. За різними оцінками загальне число загиблих склало від 300 до 500 тис. чоловік. 

Вересень - грудень 1983 Таїланд 
Мусонні дощі, заливали країну протягом 3 місяців. Привели до матеріального збитку більш ніж на 400 млн. дол. 10 тис. осіб загинули від повені, 15 тис. були евакуйовані, а 100 тис. людей отримали серйозні захворювання. 

1993 США 
Причиною повені стали постійні дощі та снігопади, які не припинялися протягом осені та зими 1992-93 років. Через це рівень води в деяких річках піднявся і перевищив норму в 7 разів. Річки Міссурі і Міссісіпі, а також їх притоки вийшли з берегів і розлилися. 

Стихійне лихо тривало майже півроку: з квітня до жовтня. На щастя, жертв цієї повені було значно менше, ніж під час подібного повені в 1927 р. - 32 людини.Вода затопила 800 кв. км і зруйнувала десятки тисяч будинків. 

Грудень 1999 Венесуела 
Причиною сильних повеней стали дощі, які тривали протягом тижня.Надзвичайний стан було оголошено на території 5 північно-західних штатів і столичного федерального округу. Кількість загиблих, за повідомленнями західних інформаційних агентств, перевищила 10 тис. (за іншими даними 30 тис. і навіть 50 тис.) осіб. Позбулися житла 200 000 сімей. Збиток склав 15 млрд. дол. 
15 грудня 1999 Пік зливових дощів у Венесуелі. 

Квітень 2000 Европа 
У Румунії 9 людей загинули, пошкоджено 224 моста і 150 кілометрів доріг місцевого та національного значення. У Словаччині рівень води в притоках Тиси - річках Бодрок і Латоліца - піднявся на два метри. На території Сербії під час розливу припливу Тиси річки Таміш рівень води досяг самого високого рівня в історії. Були затоплені тисячі гектарів сільськогосподарських угідь. 

Жовтень 2000 Европа 
В результаті повені загинули 12 людей. Стихія завдала величезної шкоди північно-західним територіям Італії, південним територіям Швейцарії та Франції. 

2001 Ленськ, Росія 
17 і 18 травня 2001 року в місті Ленське в результаті небувалих за величиною льодових заторів на річці Лена сталася повінь. Чисельність населення, піддалися затоплення, склала 30,8 тис. осіб. Загинули 6 людей. Було зруйновано більше 3300 будинків. Сумарний збиток від стихійного лиха склав близько 6 мільярдів рублів. 

Листопад 2000 Австралія 
Найсильніший за останні 50 років повінь. Воно було викликано дощами, в результаті яких розлилися річки. Під водою було приховано більше 200 тис. кв. км полів, селищ і міст. Була затоплена частина штату Новий Південний Уельс, в якому утворилося внутрішнє море, своїми розмірами перевершує територію Великобританії. Повінь погубило майже весь врожай бавовни і пшениці. Збиток склав більше 250 млн. дол. США 

Березень 2001 Европа 
Під водою опинилися сотні сіл в Угорщині і на Україну. У Відні з берегів вийшла річка Тиса, тисячі людей покинули свої затоплені будинки. На Україну евакуйовано більше 11 тисяч людей, затоплено не менш 190 сіл і сіл. В Іспанії та Португалії загинуло 5 осіб. 

Листопад 2001 Европа 
Сильний вітер викликав шторми і повені в країнах Північної Європи та на північному заході Росії. Негода викликала численні перебої в русі поромів, які вчиняють міжнародні рейси по Скандинавії між портами Швеції, Фінляндії, Естонії. Вулиці естонського курорту Пярну були затоплені водою Фінської затоки, яка піднялася через сильний вітер і рясні опади. 

Серпень 2002 Европа 
За кілька днів були зхатоплени значні території ФРН, Чехії, Словаччини, Австрії, Франції, Швейцарії, Польщі, Іспанії, Італії, Угорщини, Румунії, Молдови та Сербії.Це була найбільша повінь в Європі за століття. Загинуло 230 чоловік. Збиток від нього оцінюється приблизно в 18,5 мільйонів доларів. У Німеччині зафіксовано рекордні опади, які у вигляді тривалих проливних дощів приніс циклон "Ільзе". За добу в містечку Ціннвальд (земля Саксонія) на квадратний метр площі вилилося з неба 312 літрів води. Матеріальні збитки від повені в Чехії перевищив 800 млн. дол. Тільки в Південній Чехії постраждали більше 200 населених пунктів, повністю або частково був зруйнований 31 міст. 

Вересень 2002 Франція 
Число жертв сильної повені в південно-східних департаментах склало 27 осіб, 12 пропали без вісті. Більше 2000 мешканців міст Ним і Авіньйон були евакуйовані.У ряді місць за один-два дні випало річна кількість опадів. 

Січень 2003 Европа 
Повені привели до значних руйнувань в Центральній Європі. У Німеччині близько тисячі жителів східнонімецького міста Лейбінгена були евакуйовані зі своїх будинків у зв'язку із загрозою прориву захисної греблі на річці Унструт. Рівень води в чеській річці Лабі піднявся більш ніж на 7 метрів. Були евакуйовані 220 громадян із села Вехтіце. У північній Словаччині евакуйовано 50 сімей в районі міста Ліптовськи-Мікулаш. Повінь у Бельгії принесло найбільший збиток містах і населеним пунктам в Арденнах. 

2005 р. Румунія 
Країна стала жертвою самого руйнівного за останні 30 років повені, в результаті якого загинули 24 людини. Збиток склав 670 млн. дол. 

Серпень 2005 Европа 
Під волой виявилися землі в Швейцарії, ФРН, Австрії та Франції. Загинуло не менше 9 осіб. Ще 14 людей загинули в результаті сходу зсувів в Швейцарії, викликаних проливними дощами. У деяких регіонах оголошено надзвичайний стан. Число жертв катастрофічних повеней, що обрушилися на Румунію, не менее18 осіб. 

Серпень 2005 США 
Внаслідок урагану Катріна в Новому Орлеані, більша частина якого знаходиться нижче рівня моря, були пошкоджені дамби, і в місто ринула вода. В результаті затоплено виявилося 80% його території. У Новому Орлеані загинуло 720 чоловік. 

2008 р. США 
На початку літа 2008 р. на територію країни обрушилися сильні циклони, наслідком яких стали зливи, вітри. Вони привели до повеней, які в свою чергу викликали зсуви в деяких районах країни. Через це стихійного лиха тисячі людей залишили свої будинки через необхідність евакуюватися, а ще більша кількість людей залишилося без електроенергії. 
У штаті Айова річка, що вийшла з берегів, затопила ціле місто. Повінь розмила дороги, зруйнувала мости, в деяких місцях стало неможливим залізничне сполучення. Лише через півмісяця після початку лиха, рівень води став спадати.Мешканці стали поступово повертатися в свої будинки. У трьох штатах загинуло 24 людини. Тільки в округах одного штату Айова близько 40 тис. людей залишилися без даху над головою. 

2010-2011 рр.. Австралія 
Повінь в штаті Квінсланд стало найсильнішим повінню за останні 50 років. Воно було викликано сильними дощами на різдвяні канікули в результаті проходження тропічного циклону Таша в результаті яких рівень води в місцевих річках перевищив критичні значення. 
10 січня 2011 повінь торкнулося столицю штату Квінсленд - місто Брісбен, коли бурхливий потік води захлеснув долину Локьер на заході Брісбена, змиваючи на своєму шляху автомобілі з розташованими всередині людьми. Реконструкція Брісбена може зайняти роки і триватиме до 2013 року. Жертвами повені стали не менше 23 чоловік. 

Травень 2011 США 
Причиною повені стала річка Міссісіпі, в якій знову в кілька разів піднявся рівень води і збільшилася швидкість течії. Це повінь стала одним з найбільших за останні десять років і було визнано найбільшим повінню за всю історію США. 
Від повені в США навесні 2011 року постраждало вісім штатів США. У зону лиха потрапили і такі міста, як Новий Орлеан і Мемфіс. Причому Новий Орлеан ще не встиг відновитися після урагану Катріна 2005 року, який повністю зруйнував дамбу і мало не знищив тоді все місто. 

У штаті Теннесі річка перевищила свою ширину в 6 разів, від чого постраждало місто Мемфіс і його жителі. Вода затопила більше мільйона гектара земель.Рятувальникам довелося терміново евакуювати 25 тис. людей, щоб уникнути жертв. 
З берегів вийшла річка і Кумберленд та її притоки. Збиток від повені склав понад півтора мільярда доларів. Загинуло більше 20 осіб. 

2011 Південно-Східна Азія 
Найбільше за останні 50 років повінь сталася в Таїланді . Більше 600 чоловік загинуло. Від Від стихії постраджоло 13 млн. чоловік і 65 з 76 провінцій країни.Багато хто з них позбулися житла та / або роботи. Крім того, на території понад мільйон гектарів знищений урожай рису. 

У Камбоджі загинуло близько 150 осіб. Районами повені стали 14 з 24 провінцій країни. Знищено велику кількість житла і сільськогосподарських угідь. 

У В'єтнамі до рекордних відміток піднялася вода в басейні річки Меконг.Постраждали тисячі людей, є загиблі і поранені.

 

Автор: admin от 12.03.2012

  

 

Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на сайт | Powered by CMS Status-X 1.04 | Контакты