Русский Выберите язык  Выберите язык


Падіння метеоритів

Метеорит - це тверде тіло космічного походження, що впало на поверхню Землі.Більшість знайдених метеоритів мають вагу від декількох грамів до декількох кілограмів. Найбільший зі знайдених метеоритів - Гоба. Його вага, за підрахунками, становив близько 60 т. Вчені вважають, що в добу на Землю падає 5-6 т метеоритів, або 2000 т на рік. 

До квітня 2010 року зареєстровано більше 1087 метеоритів, що падали в атмосфері Землі або виявлених на поверхні планети. 
Космічне тіло до попадання в атмосферу Землі називається метеорним тілом і класифікується за астрономічними ознаками. Наприклад, це може бути космічний пил, метеороид, астероїд, їх осколки, або інші метеорні тіла.Пролітають крізь атмосферу Землі і залишає в ній яскравий слід, що світиться, незалежно від того, пролетить воно у верхніх шарах атмосфери і піде назад в космічний простір, згорить в атмосфері або впаде на Землю, може називатися або метеором, або болідом. Метеорами вважаються тіла не яскравіше 4-ї зоряної величини, а болідами - яскравіше 4-ї зоряної величини, або тіла, у яких помітні кутові розміри. 

На місці падіння великого метеорита може утворитися кратер (астроблема).Один з найвідоміших кратерів у світі - Арізонський. Передбачається, що найбільший метеоритний кратер на Землі - Кратер Землі Уїлкса (діаметр близько 500 км). 

Метеорні тіло входить в атмосферу Землі на швидкості від 11 до 72 км / с. На такій швидкості починається його розігрів і світіння. За рахунок абляції (обгорання і здування набігаючим потоком частинок речовини метеорного тіла) маса тіла, долетевшего до поверхні, може бути менше, а в деяких випадках значно менше його маси на вході в атмосферу. Наприклад, невелике тіло, яке увійшло в атмосферу Землі на швидкості 25 км / с і більше, згорає майже без залишку. При такій швидкості входження в атмосферу з десятків і сотень тонн початкової маси до поверхні долітає лише кілька кілограмів або навіть грамів речовини. Сліди згоряння метеорного тіла в атмосфері можна знайти протягом майже всієї траєкторії його падіння. 

Якщо метеорні тіло не згоріло в атмосфері, то в міру гальмування воно втрачає горизонтальну складову швидкості. Це призводить до зміни траєкторії падіння від, часто, майже горизонтальній на початку до, практично вертикальної, в кінці.У міру гальмування, світіння метеорного тіла падає, воно охолоджується (часто свідчать, що метеорит при падінні був теплий, а не гарячий). 

Крім того, може відбутися руйнування метеорного тіла на фрагменти, що призводить до випадання метеоритного дощу. 


Див також: 

Метеорит 

Найбільші метеорити 

Падіння астероїдів на Землю 

Що буде, якщо на Землю впаде великий метеорит?

 

Автор: admin от 10.03.2012

  

 

Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на сайт | Powered by CMS Status-X 1.04 | Контакты