Русский Выберите язык  Выберите язык


Великий землетрус Канто 1923

Назву отримав по регіону Канто, якому було завдано найбільшої шкоди. На Заході його називають також Токійським або Йокогамскім, оскільки він практично повністю зруйнувало Токіо і Йокогаму. 

Землетрус почалося 1 вересня 1923 року, після полудня. Епіцентр його знаходився в 90 км на північний захід від Токіо, на морському дні, біля острова Осима в затоці Сагами. Всього за дві доби сталося 356 підземних поштовхів, з яких перші були найбільш сильними. У затоці Сагами через зміну положення морського дна піднялися 12-метрові хвилі цунамі, які спустошили прибережні поселення. 

У Йокогамі, що знаходилася в 65 кілометрах від епіцентру, в результаті підземних поштовхів було відразу ж зруйновано не менше п'ятої частини будівель. Всюди негайно почалися пожежі, через сильний вітер вогонь швидко поширювався. У порту горів розлився по воді бензин, полум'я сягало 60 метрів у висоту. Велика частина протипожежних засобів була знищена при перших же поштовхах, що серйозно обмежило можливості по локалізації пожеж. 

У Токіо, що знаходився в 90 км від епіцентру, було зруйновано менше будинків, ніж в Йокогамі (у відсотковому відношенні), але також повсюдно почалися пожежі, що розноситься сильним вітром, які й завдали найбільшої шкоди. Рятуючись від підземних поштовхів і пожеж, жителі бігли на відкриті простори - площі, парки, - але це не завжди допомагало. На одній з площ Токіо загинуло близько 40 тис. осіб - вони задихнулися, коли загорілися навколишні площа будинку. Протипожежні засоби вціліли, але землетрус зруйнував водні магістралі міста, в багатьох випадках пожежна техніка не могла проїхати по вузьких вулицях. В кінцевому підсумку підземні поштовхи і пожежі знищили близько половини будівель міста. 

Землетрус охопив площу близько 56 тис. км ². Основне руйнівний вплив довелося на південно-східну частину провінції Канто. В результаті землетрусу та за ним пожеж були практично знищені Токіо, Йокогама, Екосука і ще 8 менш великих міст. У Токіо тільки пожежею було знищено понад 300 000 будинків (з мільйона), в Йокогамі підземними поштовхами було зруйновано 11 тисяч будівель і ще 59 000 згоріло. Ще 11 міст постраждали менш серйозно. 

З 675 мостів 360 було знищено вогнем. Токіо позбувся всіх кам'яних будівель, Був зруйнований і знаменитий православний Воскресенський собор, побудований раденіямі єпископа Миколи в 1891 році. Встояв тільки готель «Імперіал», зведений за рік до цього знаменитим Френком Ллойдом Райтом. Цей готель був першим в Японії сейсмостійкості кам'яним будинком [1]. Офіційне число загиблих - 174 000, ще 542 000 числяться зниклими без вісті, понад мільйон залишилися без даху над головою.Загальне число постраждалих склало близько 4 мільйонів. 

Матеріальний збиток, понесений Японією від землетрусу Канто, оцінюється в 4,5 мільярда доларів, що становило, на той момент, два річних бюджети країни і в п'ять разів перевищувала витрати Японії в Російсько-японській війні.

 

Автор: admin от 13.03.2012

  

 

Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на сайт | Powered by CMS Status-X 1.04 | Контакты