Русский Выберите язык  Выберите язык


Таншаньський землетрус 1976

Землетрус стався в    кітайскому місті Таншані (провінція ХЕБ ей) 28 ию ля   1976 го так. Цей землетрус   магнітудой 8,2 вважається найбільшою природною катастрофою 20 століття. За офіційними даними влади КНР, кількість загиблих становила 242 419 осіб, проте, за деякими оцінками, кількість загиблих сягає 800 000 чоловік. Підозра в заниженности офіційних китайських даних підкріплюється і тим фактом, що за ним магнітуда землетрусу вказувалася всього в 7,8.


У 3:42 за місцевим часом місто було зруйноване сильним землетрусом, гіпоцентрякого знаходився на глибині 22 км. Руйнування мали місце також і в Тяньцзіні і в Пекіні,розташованому всього в 140 км на захід. Внаслідок землетрусу близько 5,3 мільйонів будинків виявилися зруйнованими або пошкодженими настільки, що в них неможливо було жити. Кілька афтершоков, найсильніший з яких мав магнітуду 7,1, привели до ще більших жертв. 

У наш час в центрі Таншаня про землетрус нагадує стела, а також інформаційний центр, присвячений землетрусам. Він є своєрідним музеєм, єдиним музеєм Китаю з цієї тематики. 

Землетрус в Таншані є другим в історії за кількістю жертв після землетрусу в Шеньсі в1556 році. 

Катастрофа лягла в основу сюжету художнього фільму "Землетрус" режисера Фен Сяогана.

 

Автор: admin от 13.03.2012

  

 

Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на сайт | Powered by CMS Status-X 1.04 | Контакты